Maximální flexibilita a přesnost

06/21/2017

Nejnovější technologie, cílené snižování nákladů a kratší dodací lhůty jsou u dodavatelů automobilového průmyslu vysoce známé pojmy, které velmi často vedou ke zvyšování nároků, pokud jde o technické provedení nástrojů a jejich přesnost.

 

Pomocí investic do moderních výrobních zařízení zajišťuje weba požadovanou flexibilitu a výrobní kapacitu. Nákupem 5ti-osého obráběcího centra pro centrálu v Dietachu podtrhuje weba ambice společnosti být velmi efektivní.

 

 

Rostoucí poptávka po stále větších a složitějších tvářecích nástrojích vede ke zvýšené potřebě zdrojů a kapacit zejména v oblasti frézování.

Jako inovativní nástrojárna zajišťuje weba živnost,spolehlivost a účinnost výroby pořízením nového obráběcího centra.

Podle porovnání různých konceptů strojů a dle podrobného vyhodnocení technických zvláštností a výhod se tým rozhodl pro nejnovější stroj výrobce TRIMILL,-a to pro dynamické 5ti-osé obráběcí centrum VM 6535, které bylo vyvynuto speciálně pro použití v nástrojárnách.

Technické přednosti – díky své konfiguraci, která je orientována na naše potřeby a také kvalitě obrábění - v tomto ohledu VM 6535 vysoce vyčnívá. K jednoduchému a ergonomickému ovládání boduje vysoce výkonný frézovací stroj také svoji vysokou přesností a produktivitou. A to díky termodynamickému designu a možnosti automatické výměny frézovací hlavice při hrubém opracování a dokončovacích pracích. Pracovní prostor o velikosti 6.500 mm v ose x a 3500 mm v ose y umožňuje přesné a úsporné obrábění velkých obrobků v sestavě. Široké spektrum použití, jakož i vysoká pojezdová rychlost 40 m/min nejsou jediné přednosti frézovacího stroje.

Nabízené možnosti obrábění TRIMILLU VM 6535 optimálně splňují vysoké požadavky nástrojáren. Nicméně pro dosažení požadované přesnosti obrábění, při velikosti a složitosti konstrukčních dílů, je stejně tak ohodnocena v hlavních oblastech práce, kvalitní konstrukce základu s ideální konfigurací obráběcího centra. Zde se stará 300 m³ betonu a 17.000 kg oceli o maximální stabilitu a absolutní omezení vibrací při frézování obrobků. „K pořízení vybraného modelu stroje VM 6535 nás vedly různé technické, stejně jako ekonomické faktory. Ale řekl bych, že frézovací stroj boduje především díky snadnému použití a vysoké přesnosti při frézování", vysvětlil mistr obrábění v Dietachu.